| anonim_4396 a întrebat:

raspundeti va rog la urmatoarele intrebari.Este un fel de,, proiect" pentru scoala.
Cine este primarul Galatiului?
Ce activitati deosebite ale acestuia cunosti?
Ce astepti sa trezolve el in viitor?
Ce solutii propui tu?
Va multumesc din sufletkissbatting eyelashes

Răspuns Câştigător
| JennyBerry a răspuns:

Malul de pe Faleza Dunarii sta sa se surpe si trebuie consolidat cat mai repede pe o suprafata de aproximativ zece kilometri, de la Gradina Publica pana la o fosta unitate militara de marina, a anuntat, marti, primarul municipiului Galati, Dumitru Nicolae.

Edilul a declarat ca este nevoie de consolidarea malului de pe faleza cu stalpi de sustinere, dupa ce s-a constatat in urma avariei din zona de la Elice, ca terenul nu este deloc stabil.

Practic, este vorba despre o distanta de zece kilometri care trebuie consolidata. Primarul nu a putut preciza de cati bani este nevoie pentru realizarea unor astfel de lucrari, insa a spus ca trebuie reactualizate studiile realizate de institutul de proiectare ITANA in trecut.

Primarul a spus ca traficul rutier s-a reluat marti in aceasta zona prin devierea circulatiei pe breteaua dintre Elice si blocurile din zona.

1 răspuns:
| oxigen_9536 a răspuns:

Deci esti din Galati si vrei sa-ti facem tema... nu-i bine, nu se fac temele pe sitetongue