| Dyony01 a întrebat:

Saptamana viitoare vreau sa plec in Anglia pentru putin timp, pot aparea probleme in vama daca in buletin cele doua prenume ale mele nu sunt despartite de acea cratima ci este lasat un spatiu intre ele? Sau nu are importanta?
Si. cum pot proceda pentru a nu-mi schimba cartela si sa pot vorbi de pe cea actuala, de Romania?

3 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Nu e nicio problema. Si la ei sunt persoane care au doua prenume.
Ca sa iti poti folosi cartela afara trebuie sa-ti activezi serviciul de ROAMING, dar ai grija ca costa.

| seth2016 a răspuns:

Nu activa roamingul. Mai bine ia-ti o cartela de la ei.

Sau activeaza-l pentru siguranta pana iti iei alta cartela, dar nu vorbi si nu intra pe net.

| ØverTheRainbøw a răspuns:

Cu buletinul nu e nici o problema

Iar cu cartela, e mai putin costisitor daca iti cumperi de la ei, oricum o sa ai probleme mari cu semnalul daca ramai pe cartela din Ro.ei au in general probleme cu semnalul ca mna.

Eu iti sugerez "three", o folosesc si pana acum nu am avut probleme..de 10 lire ai nevoie