| anonim_4396 a întrebat:

in 1 saptamana plec inapoi in Anglia, si am o cartela SIM cu nr de Romania. Am aproximativ 100GB de net pe ea, si ma intrebam... Pot folosi cartela in UK sau in afara romaniei ca sa stau pe net?

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuie sa îi intrebi pe cei de la care ai cartela, ce cartela ai? Vodafone Digi, Orange? Te duci la ei la sediu si îi intrebi.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Trebuie sa-ti faci Roaming de voce si date. Suna la providerul tau.

Bula
| Bula a răspuns:

De STAT poti, bani sa ai! big grin
Mergi pe site-ul sau la caseriile firmei tale de telefonie, aculo sunt date costurile convorbirilor si traficului de date in roaming. Fiecare firma are propria politica de tarifare.

Răspuns utilizator avertizat