| anonim_4396 a întrebat:

Buna se pricepe cineva la informatica?

5 răspunsuri:
| ananda a răspuns:

Euhappyce ai nevoie?

| Daniela377 a răspuns (pentru ananda):

Da am nevoie..trebuie sa alcatuiesc un program care numara cite elemente pozitive are tabloul si cite elemente sunt egale cu 0

| bruuu a răspuns (pentru Daniela377):

Bidimensional sau unidimensional?
Banuiesc ca unidimensional, uite pseudocod:
inceput
citeste n;
de la i

| ananda a răspuns (pentru Daniela377):

Pt un tablou unidimensional(vector) cu n elemente(n citit de la tastatura):
void main()
{
int v[100],i,n,poz=0,nul=0;
coutn;
for(i=1; i

| CaffeBoy a răspuns (pentru Daniela377):

In citirea tabloului pui 2 conditii, daca numarul de la pozitia curenta este mai mare ca 0, incrementezi o variabila si daca este egal cu 0 incrementezi alta.

Daca nici atata lucru nu stii ce cauti la info?

Oricum e interesant ca raindrops si ananda ti-au dat acelasi algoritm, unul in pseudocod altul in c++ dar amundoua incomplete