| anonim_4396 a întrebat:

am o dilema si as vrea sa ma ajutati cu o parere. vorbesc cu un baiat de aproape 3 ani. ne-am cunoscut pe net. si ne-am apropiat destul de mult, vorbeam absolut orice. intre timp m-am combinat cu altcineva dar continuam sa vb cu el. abia dupa un an jumate ne-am si intalnit. am ajuns sa facem sex dar problema e ca nu e pregatit pentru o relatie serioasa. cand mi-a zis m-a durut foarte tare si incerca sa ma impace. uneori simt ca tine la mine ca are sentimente puternice numai ca nu vrea sa arate(nu stiu de ce).nu are pe altcineva si de asta sunt sigura. in schimb vrea sex sex si iar sex. mentionez ca nu e genul romantic. la ultima discutie i-am zis ca sunt doar un obiect pentru el si mi-a zis sa nu ii mai spun asta pentru ca se simte prost si ca se straduieste mai mult. de fiecare data cand ne certam rupeam legatura pentru cateva zile, chiar si luni, apoi ma cauta el.si chiar daca eram cu altcineva tot ma cauta. cu toate astea tin la el si as vrea sa avem o relatie serioasa. avem 22 de ani amandoi.
vreau niste pareri in legatura cu comportamentul lui, in special de la baieti...

2 răspunsuri:
| Mikhtarian a răspuns:

Buna,sexul este ceva important intr-un cuplu serios,nu e doar pentru a ne simti si noi bine.
Daca nu e serios,ce vrei? Gandeste-te, trebuie sa te maturizezi, fa-ti un prieten serios si iubitor, apoi gandeste-te la o familie.
Ia-ti viata in maini, numai sta sa te calaresti doar de placere.

| mihai22283 a răspuns:

Un motiv ar fi, sau poate mai multe.Nu e exclus faptul ca el sa mai fi suferit pentru ca fost prea darnic din punct de vedere sentimental, si sa-i fie frica sa nu puna prea mult suflet si apoi sa sufere.Totusi tine cat de cat la tine daca te cauta tot el mai ales ca esti si cu altcineva. Posibil ca el sa nu iti arete sentimentele pentru ca daca ti-ar arata te-ar schimba pe tine ai parea cumva altfel pentru el.