| Anonima222223 a întrebat:

Am o întrebare legată de menstruația neregulata(la adolescente, printre primele menstruații)
Prima oară mi-a venit in Februarie apoi in Iunie și de atunci in fiecare luna, luna aceasta mi-a venit pe 23, la 35 de zile de la ultima. Întrebarea este: astăzi am avut cheaguri și a curs foarte mult, ieri la fel, numai ca fără cheaguri. Ar trebui sa ma îngrijirez sau este ceva normal? Menționez faptul ca cheagurile erau destul de mari.
Astăzi dimineața (este a 3-a zi) nu a curs aproape deloc și nici azi-noapte, când ma ștergeam era foarte puțin maroniu, pana pe la 13-14:00 când a început sa curgă cascada rolling on the floor)
De ce s-a întâmplat asta? Poate însemna asta ca este aproape pe terminate? Mulțumesc dau fundița happy

3 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Este absolut normal, in prima sau chiar a doua zi sa fie sângerare mai abundentă și apoi restul zilelor sa de reducă din cantitatea, ba chiar uneori pe timpul nopții sa nu se producă nici o sângerare pe tampon, așa că stai liniștită. Nu ai de ce sa te îngrijorezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este ceva absolut normal, primul an de menstruație este haotic ( în general ).

| GalwayGirl a răspuns:

Salut!

NU mai fi panicataa laughing)

Este totul perfect normal! Acum este perioada cand de abia incepe.Mai este ceva timp pana se regleaza...
Acum vine in cantitati diferite (abundent, foarte putin).

Daca simti ca nu te simti bine sau ca ceva e inneregula cu tine(desi ma indoiesc) cere-i sfaturi mamei tale.Ea stie mai bine.Te intelege mai bine.
Ea a trecut(si trece ) prin asta.
Si sunt de parere ca este mult mai ok sa o intrebi pe ea(sunt sigura ca s-ar bucura ca ii ceri ajutor/sfaturi) decat sa intrebi pe un site in care unii s-ar putea sa te ia la misto, si sa te simti ca un rahat!

Bafta!