| KoJo07 a întrebat:

Buna seara.Am o intrebare mai speciala pentru voi.Cum va puteti da seama daca o fata care nu va cunoaste ar fi interesata de voi? Avem urmatorul scenariu,la facultate va baga o tipa in seama si va intreaba ceva,voi ii raspundeti si de acolo continuati un dialog de cateva minute,va puteti face o impresie despre ea? Daca fata respectiva e atrasa de voi? Eu nu imi dau seama foarte bine, ar trebui sa fiu mai atent la detalii?
Alt aspect ar fi modul in care iti expui interesul personal fata de ea.Preferati sa fiti directi? Sa-i spuneti ce simtiti?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu neapărat. unele pot părea mai flirty din fire fiind doar prietenoase sau glumețe, altele pot chiar să se dea la tine iar altele să vrea să vorbească fără să dea niciun semn

| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, un schimb de cuvinte intre tine si o colega, nu este concludenta ca te-ar place sau nu, pentru ca a fost strict referitor la scoala. Poate chiar a avut nevoite sa te interbe acel ceva si de aceea a venit sa vorbeasca cu tine.
In acest caz, chiar nu poti sa-ti dai seama daca te place sau nu.
Daca t-a facut o impresie buna si-ti place, mergi tu si intreab-o ceva, orice despre cursuri si apoi, sub acel pretext, intreab-o daca nu vrea sa continuati discutia dupa ore, la o cafea.
Chestia cu simtitul las-o pentru mai tarziu, sa iesi macar 1 data impreuna cu ea, sa vezi daca sunteti compatibili, daca va intelegeti samd.

| OldSoul a răspuns:

E greu de explicat, de obicei, se vede dupa limbaj cand o tipa te place, si incearca sa se apropie sa se bage in seama cu tine.
De multe ori au un zambet, gafeaza pe ici pe colo, si incearca sa faca conversatie cu tine, cam asta e principala chestie.
Cel mai adesea, o simti cand te place.

Cat despre modul in care-i expui interesul personal fata de ea?
E vorba despre tipa la care ai facut referire mai sus in intrebare? Ca daca da, o sa gafezi destul de grav.
In opinia mea nu exista aceasta necesitate de a ii impartasii ceea ce simti.
Iti place de ea, foarte bine frate, propune-i sa iesiti dupa cursuri, si apropie-te de ea, asta ii va transmite mult mai multe decat vorbele tale, ii va oferii emotii, nu cuvinte, si vei avea de castigat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îmi dau seama de multe după cateva minute de dialog.
Faza e că dacă "mă place" dar nu-mi spune, a pierdut orice șansă din start, ca daca ma ia cu "semne" si tâmpenii de genul, o consider imatură și ridicolă.
Daca are in cap ideea "bărbatul trebuie sa faca neaparat primul pas", atunci o consider de-a dreptul cretină, retardată.

Da, prefer sa fiu direct. Orice om cu capul pe umeri e direct si merge si spune.