| Robbe a întrebat:

Buna seara.
Am o problema cu genunchii.Simt ca nu prea pot sa actionez cu ei...
Imi pocneste ceva la genunchi cand indoi genunchii si daca fac constant se aude dar mai incet...
Am luat vitamina D pentru oase si tot mai am aceasta problema...

Sa mentionez ca eu stau mult la calculator si nu prea ies in plimbari.
Se poate ca efortul fizic permanent sa-mi ajute genunchii?

2 răspunsuri:
| Robbe explică:

Multumesc ca ai intervenit!
Cred ca motivul este sportul!
Trebuie sa fac mai mult sport sa ies mai mult pe afara si sa ma plimb mult ca sa se obisnuiasca picioarele. Am citit undeva ca vitamina C si soia imbunatateste starea genunchilor si incep deacum sa iau aceste suplimente!

| erika13 a răspuns:

Poate sa te ajute si plimbarile regulate sau o crema bio de la life care pentru genunchi este foarte buna si un supliment alimentar care reface cartilajul intre oase la genunchi
astept raspuns pe site sau la adresa de e-mail:erika_fazekas@yahoo.com daca doriti mai multe detalii happy