| Daniela2213 a întrebat:

Am o problema si as avea nevoie de putin ajutor sau sfaturi. Doresc sa ma inscriu la sala, sa imi fac abonament pe o luna si am observat ca daca ma prezint cu un document care sa demonstreze ca sunt elevă primescpot beneficia de o reducere de 30 lei. Problema este ca la scoala din orasul meu, având catalog electronic, nu prea isi fac elevii carnete de note si asa eu am ramas fara el pe timpul clasei a9 a. Acum, la inceputul clasei a10-a,ma gasesc intr o situatie cam dificilă, si neavand carnet ma gândesc sa imi fac unul, iar intrebarile mele sunt :
-Pot sa imi vizez carnetul pe vacanta?
-Daca nu imi pot viza carnetul, cum sa procedez ca sa obtin acea reducere? Sa imi fac o adeverință de elev?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

"-Pot sa imi vizez carnetul pe vacanta? "

da, poți, du-te cu el la secretariatul școlii și ți-l vizează pe loc