| BaiatulSecret a întrebat:

Buna seara, am și eu nevoie de un sfat. Am 22 de ani, am aproape 1.90 inălțime și am 73 de kg cum fac sa mă îngras? Sunt foarte inalt și toți îmi spun că sunt slab, mănânc foarte mult dar nu mă îngras.
Credeți că trebuie să apelez la un doctor sau aștept sfaturile voastre.

3 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Fa ce am facut eu cand aveam 1, 98/66. Am mers la sala. In doi ani am pus 20 de kg. Acum am 2.02/105
Nu are rost sa apelez la doctor, atita timp cit te simti bine. Asa esti tu din constructie.

| Violleta2022 a răspuns:

Numai mancand "mai mult" te poti ingrasa, ca pana acum s-a dovedit stiintific ca nimeni nu se ingrasa cu aer sau altceva, in afara de mancare solida.

Ceea ce crezi tu ca-i mancat mult, este probabil insuficient, odata ce nu asimilezi nimic.
Pune mana si aduna caloriile mancate sa vezi ca sunt sub 3000 pe zi, ceea ce te tine pe linie de plutire, dar nu ajuta la asimilare.

| Profesore a răspuns:

Bucura-te de arderile rapide ce le ai, vor trece, daca vrei sa iei in greutate, urca aportu de proteine, pe langa masa, mai baga si un shake proteic cu lapte si banane.( e mai bine incet si constant decat sa rupi tone de mancare nesanatoasa ca sa pui pe tine aiurea)