| Ciufixx a întrebat:

Cum sa fac acel,, Comic" de pe Imgur? Tot vad la categoria comics aceste comicuri si vreau si eu! Mi-am facut cont si acum ce fac? Funda urgent!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Ti-ai facut cont pe imgur dar nu este de ajuns! Imgur este doar un site de hosting (gazduire) unde incarci desenele facute de tine.Deci,iti trebuie talent si apoi folosesti unul din programele:Paint,PhotoFiltre,PIVOT,Paint Tool Sai, Stickman, K SKETCH...pentru a desena si apoi desenele le hostezi aici pe imgur http://imgur.com/.Este doar un site de gazduire foto jpg, png si gif.

1 răspuns:
| Holocaust a răspuns:

Exact.Nu avea rost sa-ti faci cont D:
Trebuie doar sa uploadezi.
Exact cum intrii pe imgur,scrie acolo "upload images",daca o ai in calculator,imaginea,apesi dupa pe "computer",alegi imaginea,si dupa dai start upload, si mai deprte, cred ca stii sa copii adresa URL a imaginii. (:
Baftă!