| vmalex21 a întrebat:

Bună Seara! De ceva timp întâmpin o problema mai delicata și anume rarirea,căderea si subtierea sprâncenelor. Am încercat fel de fel de tratamente naturiste pe perioade lungi, din pacate rezultatele au fost deloc sau foarte slabe.Nu mai vreau sa pierd timp si bani cu asa ceva.Ce alternative ar exista din punct de vedere estetic?

1 răspuns:
| dullcat a răspuns:

Buna.Exista numeroase produse cosmetice destinate definirii si umplerii sprancenelor: pudra, creion, gel sau o combinatie intre acestea etc.Pentru ceva care rezista mai mult de o zi, intreaba la saloanele de frumusete (stiu ca exista procedura de microblading) dar asteapta-te ca si pretul sa difere considerabil.