| がさいゆの a întrebat:

Buna seara, imi puteti da va rog exemple de farmacii din Bucuresti(preferabil Drumul Taberei) de la care as putea lua farmaceutice fara prescriptie? Multumesc. happy

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

De la toate farmaciile poti lua fara prescriptie acelasi medicamente: aspirina, paracetamol, scobutil, supozitoare, ceaiuri.
farmaciile din Romania au toate aceeasi regula, ce este interzis fara reteta, este interzis la absolut toate farmaciile, fara exceptie.
Daca ai nevoie de prescriptie medicala, mergi la medic si iti va da medicul. daca este tarziu in noapte, mergi direct la spital!