| SupMates a întrebat:

In general sunt o persoana careia ii place sa stea in spate dar totusi in anumite cazuri rareori caut si altceva in afara de singuratate dar atunci cand incerc sa fiu deschis cu lumea aceasta ma evita ajungand sa fiu dezgustat de ea si sa ma intorc la singuratatea mea.Nu spun ca nu sunt persoane cu care mai vorbesc si cu care ma inteleg dar sunt destul de putine comparativ cu numarul mare de persoane pe care le cunosc.Chiar ma simt singur si nu stiu de ce.Si da de fel prefer linistea si urasc spatile suprapopulate.Ce sa fac sa nu mai pun suflet prostiilor infantile ale celor din jur? Ba chiar am si o prietena dar pana si cu ea mi-e greu sa ma simt bine, ma simt ciudat pe langa oameni...bizar.

Multumesc daca ai citit pana aici ????

Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

Te cred. Stiu cum este starea. S ar putea ca atunci cand esti singur sa devii apatic,iar cand devii deschis, nefiind prea sociabil de fel, sa ai energie multa si sa obosești oamenii fără să vrei. Nu e vina ta. Ei inconstient(fără să stie) te evita. S ar putea să ai tulburări de dispoziție. Un fel de depresie maniacala. Astfel de afecțiuni psihice se întâlnesc frecvent la tineri. Un stabilizator de dispoziție te ar echilibra. El acționează asupra creierului ca o banală pastilă pentru dureri de cap, astfel incat sa fi stapan pe tine, echilibrat si sa te simti bine. În timp, vei invata sa te descurci si fara. Recomandarea mea este sa discuți cu un specialist. Introvertia si extrovertia sunt contrare stării de echilibru.

| SupMates explică (pentru Donsavas):

Nu as vrea sa ma duc la nici un medic si de asemenea nu as vrea nici ca nimeni altcineva sa stie ce am scris mai sus.Am uitat sa mentionez,in cazul in care sunt suparat profund ma simt bine, cum vine asta, destul de simplu de fapt, in momentul acela fac cele mai bune decizi si am mult mai mult control asupra propriei persoane, pacat ca acele stari apar foarte rar, de fel sunt o persoana foarte pozitiva si e greu sa ajung sa ma supar pe ceva/cineva.

| Donsavas a răspuns (pentru SupMates):

Eu sunt de parere ca, sa discuți cu un om care cunoaște creierul si isi poate da cu parerea, fiind avizat si experimentat, nu e o greseala. Tu poti sa tii tratezi corpul, starea emoțională și problemele personale cum crezi de cuviință. Discuțiile cu medicul oricum sunt confidențiale si nu te obliga nimeni sa iei tratamentul dacă nu doresti si crezi ca te poti descurca si singur, pe raspunderea ta.

3 răspunsuri:
| Emma30555 a răspuns:

Asta ți e felul ești un pic mai introvertit dar nu renunța la a socializa, nu mai fii asa sensibil, chiar dacă sunt persoane care te mai dezamăgesc nu toată lumea e la fel