| ISaidHelloToMe a întrebat:

La scoala stau in aceeasi banca mereu, iar niste fete s-au asezat in fata mea. Aici a inceput totul.
La inceput a inceput cu creioane, carti... Apoi am ajuns sa le fac temele sau sa le invat lectiile. Mie imi este ingrozitor de firca de ele deoarece au frati mai mari, cunostinte, iar cand ma fac in toate felurile ma simt oribil.
Probabil ca nu este santaj, probabil ca este. Am nevoie doar de ajutorul vostru.
Multumesc!

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu ai nevoie de noi în real, ci trebuie să iei măsuri împotriva lor.
Vorbește cu diriginta, mergi la directorul școlii, comunică cu părinți, etc. nu trebuie să trăiești în teroare.
Succes!
Pa, pa.

| Horia1313 a răspuns:

Frate,toate ca toate dar nici in halul asta.Nu le mai da temele si nu le mai invata, la scoala fiecare invata in dreptul lui.Si daca au frati mai mari care e faza? sa fim seriosi toata lumea vorbeste dar nu face nimic.+ ca in primul caz nu te va bate o sa te avertizeze. Poate face scoala de corectie sau puscarie pentru asta.Asa ca nu le mai permite la toti sa isi bata joc de tine si fi barbatwinking. Funda?big grin