| croissant a întrebat:

Buna seara,prietenul meu nu are flotant in Bucuresti si nu poate da permisul asa e? Nu ii pot da flotant chiar daca el zice ca ma iubeste, prefer sa ne logodim mai intai iar apoi sa isi schimbe domiciliul din buletin. Credeti ca gresesc?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu poate da de permis daca nu are viza, dar viza nu inseamna schimbarea buletinului cu o noua adresa, e doar o stampila pe spatele acestuia

| Xpressurself a răspuns:

Tu te zgarcesti sa-ti ajuti prietenul cand are nevoie de tine. Totusi vorbesti despre logodna? Viza de flotant este un mic abtibild lipit pe spatele buletinului valabil un an de zile. Dar daca va pierde un servici bun pentru ca nu are permis oare cum se va gandi sa te ceara? Ca pentru a intemeia o familie trebuie sa castigi bani. Oare tu gandesti macar putin, dar macar asa un pic?