| Chocolate a întrebat:

Buna seara, sper sa ma puteti ajuta, macar cu o parere.Astazi mi-am cumparat o cutie de capsule de ceai verde.Pe aceasta scrie sa iau 3 pe zi dar nu spune cum s ale administrez, dupa masa sau inainte de masa.Intrebarea mea este...3 capsule nu sunt prea mult? si daca da, de ce indica acest lucru pe cutia produsului?

1 răspuns:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus! Ai grijă că trei capsule de ceai verde pe zi pot genera stări de leșin, de amețeală. Indicat ar fi să le administrezi cu o jumătate de oră înaintea meselor, iar ultima pastilă să nu o iei după ora 18, 00.
O seară cu zâmbet să ai!