| Zoet a întrebat:

Bună seara! Spuneţi-mi o comedie la care aţi râs cu lacrimi...Mulţumesc anticipat!

8 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

E vorba de o piesă de teatru, nu?
Dacă e așa, opțiunea mea ar fi „Săracu Gică ", cu Jean Constantin și? Manolache, pe vremea cînd jucau amîndoi la teatrul „Fantasio" din Constanța.
Iar ca film, filmul românesc „Cuibul de viespi" sau filmul iugoslav „Pisica albă, pisica neagră":

| MissxD a răspuns:

Mister Bean big grin

| ChristinaGM a răspuns:

Stiu o comedie la care razi de te doare burta cauta pe youtube robotzi si la aia te asigur ca o sa razi cu lacrimi. funda?

| deliaa_5419 a răspuns (pentru ChristinaGM):

Adevarat! cea mai buna comedie Mo si FOCA!winking

| ChristinaGM a răspuns (pentru deliaa_5419):

Deci? iti place?

| deliaa_5419 a răspuns (pentru ChristinaGM):

Daaaaaaaaaa!

| RobbiHH a răspuns:

Home alone, big mom. mai multe daca mai aflu iti mai spun! Funda?

| BuburuzaRed a răspuns:

Placinta americana sau marea mahmurealawinking