| gutis a întrebat:

Buna seara, sunt a 8a si am foarte multe absente, da o sa le motivez, si am fost anuntat ca pot fii exmatriculat, dc?! daca am scutiri? multumesc

2 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

Pai tu crezi ca totul se rezolva daca ai scutiri? Eu cand eram de varsta ta lipseam enorm, juma de semestru chiar, nu m-au exmatriculat dar am ramas corigent. Depinde si de scoala, am avut noroc ca aveam o diriginta buna care se implica si m-a ajutat. Incearca totusi sa nu lipsesti pentru ca nu este "cool" sa chiulesti cu prietenii, si vei regreta mai tarziu.

| Maximamspusiara a răspuns:

Depinde, daca ai fost in total macar la 50% la orele din acel semestru se aplica repetentia, pana in clasa a 10 creca nu poate nimeni sa te exmatriculeze.