| SupMates a întrebat:

Buna seara TPU!
Am 17 ani in curand si realizez ca mai am doar un an pana implinesc 18 ani si devin oficial major.
Sunt la un liceu bunicel pe profil economic administrativ si ma intreb ce voi face in viitorul meu.
Imi puteti da niste sfaturi cu ce as putea face mai departe?(preferabil tot pe domeniu economic sau orice alt domeniu este bine venit).
M-am gandit sa dau la politie dar am discromatie partiala si nu stiu daca voi avea vreodata ocazia sa trec fisa medicala tinand cont de acest mic inconvenient insesizabil...
Imi doresc cat mai multe sfaturi daca se poate si eventual daca stie cineva cum si ce trebuie sa faci sa gasesti un fel de part time job tinand cont de varsta pe care o am.
(sunt clasa a 10)
Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| Yuoia a răspuns:

Nu doar Politia are domeniu economic. Dai in continuare la ASE si dupa absolvire, ai foarte multe posibilitati unde te poti angaja ca economist.