| Pandaaa a întrebat:

Buna seara TPU. Am o intrebare la care nu ii gasesc raspunsul singur. Sunt intr-o relatie cu o fata de 4 luni, si luna viitoare mi-am propus sa merg acasa la ea sa ii cunosc parintii ( avand in vedere faptul ca este o relatie pe termen lung, nu una pe termen scurt. ) Insa eu sunt mai timid de felul meu si nu stiu ce pot vorbi cu parintii ei, ce subiecte pot aborda.

Specific ca intr mine si EA este o relatie la distanta ( ea locuieste in Timisoara, eu in Cluj) si m-a invitat la ziua ei de nastere. I-am spus ca nu pot merge ca am alte treburi, insa vreau sa merg la ea sa ii fac o surpriza si ei si parintilor ei. Cred ca m-am facut inteles, am nevoie de ajutor, e prima data cand ajung sa cunosc parintii unei fete ( spun ca am 17 ani, ea 16 ) si nu stiu ce pot vorbi cu ei, si daca vreti, imi puteti da si sugestii de cadouri pentru EA? :X

1 răspuns:
| SomeBody12425356 a răspuns:

Daca spui ca e o relatie la distanta si chiar va placeti as recomanda un cadou facut de mana(un desen cu ea sau cu voi doi.nu cu tine singur) un trandafir rosu nu rozete si un parfum
Cu parinti ei poti aborda 2 feluri de discutii:
Casual si general.
Casual cu ce se ocupa sau cum au abordat o asemenea tinuta(deoarece este de bun gust)
General gen cum o mai duceti domnule sau ati facut o alegere buna cu meniul doamna.
Sper ca ti-am fost de ajutor.