| DeliaCute a întrebat:

Buna seara TPU! Am sa va povestesc "drama mea adolescentina" si sper sa ma puteti ajuta. Problema e ca acum 4 luni m-am transferat la un alt liceu (regret ). La fostul liceu mi-a placut mult de un baiat(inca imi place)si avem amintiri frumoase impreuna si eram buni prieteni. Imi este foarte dor de el si incerc sa il contactez, pe facebook, insa de cate ori ii las mesaje, chiar daca a fost activ nu a raspuns la niciunul dintre ele. Aveti idee ce as putea face si care este motivul comportarii lui? Sper sa ma puteti ajuta si v-as fi recunoscatoare

6 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Nu ii pasa de tine. E clar ca nu te place deci mai bine lasa-l in pace.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Te ignora. Nu te place. Gaseste-ti altul.
El probabil acum e la fostul tau liceu in banca cu o blonda voluptoasa si iti baga capul intre țâțele ei, iar din coltul gurii i se scurg baelele. Fix la amintirile pe care le-ati avut voi impreuna nu se gandeste. Asa ca lasa-l in pace si incearca sa-ti indrepti atentia spre alt baiat. Nu de alta, dar presupun ca nu-ti place sa plangi in timp ce el e cu alta.
Stiu ca e greu, dar conformeaza-te.

| DeliaCute explică (pentru DarkOrbitMoon):

E greu. Nu vreau sa fiu impreuna cu el, vreau doar sa vorbim imi e dor sa vorbesc cu el atat. Nu e cu altcineva, e genul de tip care a fost parasit de o fata si nu ii mai trebuie. Si crede-ma, nu ma amagesc cu asta, dar cer prea mult daca vreau sa vorbesc cu el? Nu pot sa il uit!

| DarkOrbitMoon a răspuns (pentru DeliaCute):

Stiu cum e, si mie mi-a placut de un tip cu care voiam doar sa vorbesc...Dar crede-ma ca nu merita. Iti vei da seama prea tarziu dupa ce deja ai pierdut timp si sperante.
In orice caz, daca gasesti vreo solutie sa scapi de chestia asta sa ma anunti si pe mine. Sa nu fii egoista.
Toate cele bune. happy

| gabriel87000 a răspuns:

Nu prea inteleg povestea ta.ok am inteles ca ai fost la un liceu si te-ai transferat in alta parte.ati fost amici sau combinati? ca daca ati fost amici e altceva. posibil sa fie deja combinat cu altcineva sau ocupat.

| DeliaCute explică (pentru gabriel87000):

Am fost amici nu combinati. Nu s-a combinat cu nimeni, de cand a esuat intr-o relatie e forever alone. E altceva dar nu am idee ce...