| Zuzuzuzuzu a întrebat:

Buna seara TPU!
Am si eu o problema...mi-am reinstalat windows-ul ieri, pana acum aveam XP dar acum am ws 7 si cand intoduc stick-ul imi apare in dreapta un mesaj : USB Device Not Recognized.
Va rog ajutati-ma si daca trebuie sa instalez ceva dati-mi si un link va rog!
Multumesc!:X

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

Incearca ''smecheria'' asta: Scoate calculatorul din priza si apasa pe butonul de pornire asa cu el scos din priza cca 5-6 secunde (se golesc niste condensatori de curent). Apoi conecteaza-l la priza si porneste-l normal si apoi introdu stick-ul in USB ->s-ar putea sa-l recunoasca acum! Aceasta procedura reseteaza Embedded Controller (CE)

Daca tot nu merge, intra in -> Device Manager->Universal Serial Bus Controllers->USB Root Hub->Power Management, incearca sa debifezi tot: "allow the computer to turn off this device to save power".
Bafta!