| denismaria92 a întrebat:

Buna seara, TPU! De ceva timp mi se intampla sa am o stare foarte urata. Iarna aveam foarte des aceasta stare, dar imi ziceam "heh.nu e nimic. e de la vreme si de la atata plictiseala". Acum am observat ca am iar acea stare. Pur si simplu imi vine sa plang din orice, sa imi pun tot felul de intrebari si sa ma intristez din orice. Am impresia ca nu ma suporta nimeni, nici macar prietenul meu. Aseara am inceput sa plang de exemplu pentru ca nu vreau sa ma despart de el, cu toate ca ne intelegem foarte bine si el nici nu are acest gand, sa se desparta de mine. Ma gandesc si la bac si la plecarea din oras anul viitor, cand ma voi duce la facultate si ma intristez. Nu stiu ce este cu mine.de 2 zile tot am starea asta.

2 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Acum vorbeste melancolica din tine.Trezeste realista din tinetongue
Astea sunt stari temporare daca nu le lasi tu sa devina dispozitii permanente.Cred ca e debutul unei astenii de toamna.Totul va fi bine.Incepe sa gandesti pozitiv.Nimeni nu poate face asta in locul tauwhistling

| ruxandraf a răspuns:

Mmm... am citit odata intr-o revista ca exista un fel de depresie de sezon care de obicei se intampla toamna-iarna ( cum ai spus tu ). Pai din cate vad nu ai motive de suparare. Adica daca prietenul tau te iubeste, inseamna ca ai un "stalp " asta si parintii. Ai nevoie de ciocolata si de o mare imbratisare. o fi si stres pentru bac. Dar cred ca motivul cel mai important ar fi plecarea la facultate. Dar gandeste-te ca ar trebui sa petreci timp cu cei dragi. Incearca sa povestesti asta unei prietene ft bune. Sigur o sa te ajute Uite: pune pe o lista lucrurile rele din viata ta si pe cele bune. o sa vezi mai mult ca sigur ca cele bune le intrec pe alea relewinking