| claudiuflorin a întrebat:

Buna seara TPU! o intrebare doresc sa spun. S-a dat o noua lege la orange sau o lege de la parlament nu stiu cum sa va explic... ca cum ar fi daca esti pe abonament poti sa-ti reziliezi abonamentul cand vrei tu. Nu trebuie sa mai astepti pana atunci. E adevarat pot sa-mi reziliez abonamentul?

Răspuns Câştigător
| n3bunatica a răspuns:

150 impartit la 24 ( numarul de luni de contract )= 6.25 Euro inmultit cu 12 ( numarul de luni ramase pana la expirarea perioadei contractuale )=75 Euro, reprezentand taxa de justa despagubire.

asta am primit eu de la Vodafone raspuns.in concluzie da poti sa ti reziliezi contractul.numai sa platesti resti lunilor pentru cat timp era perioada contractului. daca ai pe 2 ani.si ai deja 1 an mai platesti doar 75 de euro.(la Vodafone) la Orange nu cred ca difera.cred ca e acelasi sistem