| baiatulxboyx a întrebat:

Buna seara TPU, trec printr-o perioada mai grea, sunt clasa a 8-a, presiunea e mare cu liceu cu admiterea pentru ca am o medie buna si nu as vrea sa o stric; fata de care sunt indragostit spune ca si ea ma iubeste si ma place mai mult decat doar un prieten si mi-a spus odata ca sunt foarte frumos, dar in acelasi timp are alt gagic de dinainte deci nu pot sa fiu cu ea, ce apreciam cel mai mult la ea (respectul de sine insusi si ca nu se lasa batjocorita) s-a dovedit ca nu e chiar asa, tocmai azi niste colegi au luat-o in brate si mimau sex cu ea, ea le-a dat doar o palma si radea; prietenii mei nu mai sunt asa buni prieteni cu mine, am 2 cei mai buni prieteni si au inceput sa aiba activitati care nu ma includ si pe mine; colegii din clasa au inceput sa ma enerveze, dar nu stiu de ce. Off de abia astept liceul! Sper ca acolo sa se schimbe lucrurile, sa pot sa ma indragostesc si eu de persoana potrivita.Pretentiile mele sunt de vina, eu vreau ca o fata sa aiba de toate, vreau sa aiba forme, vreau sa fie frumoasa si la fata si vreau sa fie si desteapta cat de cat, altfel nu ma atrage niciuna si in momentul asta chiar am nevoie de o prietena!
Deci ce as putea sa fac ca sa suport cat mai bine perioada asta?

6 răspunsuri:
| äπđÿ a răspuns:

Esti pretentios las'o mai moale cu toate oh go on incearca sa reintri in grupul tau de prieteni si lasa in **** mea gagicareala ca nu e de tine DELOCwinking daca ai asa mari pretentii te crezi vreun gigolo ceva? straight face nu prind faza fata frumoasa si desteapta nu o sa gasesti decat daca sta in casa non stop doar alea sunt frumoase si sti cum se zice. " ochii care nu se vad se uita " da-i pace la fata cu prietenu las'o sa isi dezvolte relatia in pace happy vezi'ti de drumu tau si de toceala ta oh go on bft happy

| M3ntosana a răspuns:

Nu astepta cu drag liceu', dupa ai sa regretistraight faceO sa-ti lipseasca tot.oh go on Si eu sunt tot in clasa a 8-a si la inceputu' anului vroiam prieten in disperarelaughing, dar la un moment dat totul s-a schimbat.Incearca sa te integrezi in activitatile prietenilor tai.Profita de timpul care a mai ramas si petrece impreuna cu prietenii tai timpul liber, asa poate ca o sa gasesti fata potrivita.happy

| sirena1 a răspuns:

Sa te axezi mai mult pe invatatura ca sa nu decazi din statutul prezent de care zici ca e bun si daca iti doresti in momentele de relaxare poti planifica tu o activitate care stii ca este si pe placul "prietenilor" tai si sa ii inviti sa petreceti impreuna pentru a nu te indeparta de ei, iar referitor la fata daca nu ai sentimente profunde pentru ea si nu simti ca are acel "ceva" care sa te stimuleze atunci las-o in pace si pastreaza o relatie de amicitie cu ea ca pe parcurs vine si dragostea.Numai bine iti doresc.Succes

| Ada_2475 a răspuns:

Mai mult o obsesie
Tu nu vei o prietena cu adevart ci doar de forma esti prea obsedat de aceasta idee idilile (ma rog dragostea) vn cand nu te astepti nu cu forta

| Pufuu a răspuns:

Incearca sa te implici in activitatile prietenilor tai, iar cu privire la fata aceea, daca are alt prieten, las-o. Mai sunt atatea!

Sper ca atunci cand vei fi la liceu, sa realizezi ce vrei big grin!
Succes.

| Andra974 a răspuns:

Fratetongue sunt mai mica ca tine cu un an si si eu am probleme de astea. Fetele se comporta asa, ii ignora doar ca sa o lase in pace, daca are prieten uito, si iubirea va aparea la timpul ei. In schimb cu prietenii, prietenii adevarati ti-ar fi alaturi sau poate vor si ei mai mult spatiu, nu stiu, fa-ti si tu alti prieteni(ai grija ce fel de prieteni) si nu-ti bate tu capul de ce zic cei din jur, tu esti asa cum esti, cum vrei, si nu te limita la niste prosti, fi doar tu si totul se va rezolva de la sine:* happy bafta mai incolo si la examene. Sper ca te-am ajutatbig grin