| Larisa211 a întrebat:

Am o problemasad
Anul asta am fost intr-o noua clasa, colegi noi, m-am integrat repede, mi-am facut multi prieteni. Unul dintre cei mai buni prieteni este un baiat care e si colegul meu de banca, mai mare cu un an decat mine. Mai nou am inceput sa il plac cred adica ma gandesc la el, vreau sa vortbesc cu el, imi bate inima mai tare bla bla. Stiu ca el ma place. Totusi nu stiu ce sa fac, sunt confuza si nu vreau sa stric prietenia. Ce ma fac? sad

Răspuns Câştigător
| madalinamadu a răspuns:

Daca si el te place si daca tu ii spui asta intr-un mod destul de serios nu vad de ce te-ar lua la misto cat despre celelalte din clasa incearca sa ii spui cand sun cat mai putine persoane de fata, daca se poate sa fiti chiar numai voi doi.

5 răspunsuri:
| madalinamadu a răspuns:

Eu am impresia ca il placi deci spune-i si lui ce simti cat mai repede.Ar putea iesii ceva frumos din asta.Succes! :*

| Larisa211 explică (pentru madalinamadu):

As face-o, dat mi-e frica sa nu o ia la misto. plus ca o sa fie destule in clasa. laughing

| Larisa211 explică (pentru madalinamadu):

O sa incerc. Mersi :*

| madalinamadu a răspuns (pentru Larisa211):

Daca si el te place si daca tu ii spui asta intr-un mod destul de serios nu vad de ce te-ar lua la misto cat despre celelalte din clasa incearca sa ii spui cand sun cat mai putine persoane de fata, daca se poate sa fiti chiar numai voi doi.

| Liiia7 a răspuns:

Pai zi ca esti confuza si casimti ceva pentru el. Apoi zii toate chestiilepe care le simi

| Myvoiceroman a răspuns:

Fii sincera cu el, e cel mai simplu.