| Ozgean26 a întrebat:

Vreau sa va intreb ceva legat de scoala.
Am peste 200 de absente, si vreau sa ma mut la o alta scoala. Ma intereseaza, ca daca imi iau transferul si ma mut la o alta scoala, o sa am aceleasi absente pe care le-am avut in trecut?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Trebuie sa mearga parintele sa discute cu scoala unde vrei sa te transferi si sa mentioneze numarul mare de absente, pentru ca s-ar putea sa nu te accepte!
Daca ai un document oficial motivand imposibilitatea de a merge la scoala si motivul, este bine ca parintele sa-l aiba cu el.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Evident.

| Ara997 a răspuns:

Pb ca o alta scoala iti da shansa unui nou inceput. ideea e ca vi cu renumeprost. banuiesc ca ai si note mici si se trece situatia sc in catalog. media semestrului 1 ste si ea trecuta. deci mutarea fara schimbarea completa a comportamentului (abseentismul) nu rezolva problema.

| Jewlie a răspuns:

Da. Este raportata toata situatia scolara de la vechea scoala, celei noi.

| Ozgean26 explică:

Am inteles, pai si daca vorbesc cu Diriginta sau daca vorbeste un parinte cu Ea sa nu declare absentele si problemele pe care le-am avut in trecut (niciuna), se poate si asta? Bine-nteles un giveci ceva acolo iau si eu laughing