| Ald527893 a întrebat:

Bună! Sper sa nu vi se para penibil ce zic.

De 9 luni imi place de un baiat si nu stiu sigur daca si el ma place.Eu banuiesc ca m-ar cam placea vreo 70% dar va cer si voua parerea ca sigur sunt persoane mai cu experienta fata de mine.O sa va spun exact ce face cand este langa/cu mine si as vrea sa-mi spuneti parerea voastra:
-cand este langa mine se uita la mine si intoarce repede privirea, se rusineaza, se uita cu capul in pamant si isi gaseste mereu ceva de facut atunci cand vede ca ma uit la el,
-am vorbit pana acum de 2 ori cu el pentru ca amadoi suntem timizi si de fiecare dara mi-a vorbit foarte frumos si cand i-am spus "mersi" el mi-a răspuns "Cu mare drag" ceea ce nu am mai auzit sa-i spună altei fete,
-coboram la aceeași statie la liceu si zilele trecute am mers la supermarket cu prietena mea si el nu stia ce sa faca, sa mearga sau nu si s-a dus inspre liceul lui si cand era la casa de marcat el a venit uitadu-se direct la mine si nici macar nu stia ce voia sa si cumpere.Eu cu prietena mea am ajuns la o concluzie că nici macar nu ajunsese la liceu, s-a intors din drum pentru ca liceul lui este departe.
-nu mai spun ca se uita mereu la mine si isi umezeste buzele de fiecare data si din toate locurile din autobuz se pune numai langa mine.
-saptamanile trecute avea o punga cu el si eu nu prea aveam loc sa stau si m-a intrebat daca am loc si daca ma deranjează.
In schimbul acestor lucruri, nu ma urmărește pe insta si nu prea vorbim.
Eu am speranțe dar as vrea si un sfat de la voi.Va multumesc ca ati citit pana aici.
Zi buna!

Răspuns Câştigător
| Deeznuts6002 a răspuns:

Probabil că te place și el doar că este mai timid și mai rușinos și poate asta e prima oară când i se întâmplă o chestie de genu
Cine știe? E doar o presupunere.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu avem de unde sa stim daca te place, sau esti vreun obsedat care te urmareste cu alte intentii.
lasa-l in pace si vezi cum se comporta pe viitor, poate vine sa-ti vorbeasca.

| carevaescu a răspuns:

Mai bine il intrebi direct pe el.