| princess92 a întrebat:

Spuneti-mi si mie care stiti sau sunteti la facultatea de medicina dentara, cu cat s-a intrat in ultimii doi ani la stat si care e taxa pentru cazul in care nu intri la stat.Si in afara de carol davila, care mai este in bucuresti facultate de medicina dentara?

Răspuns Câştigător
| EduardGa a răspuns:

Una din cele mai bune universitati e Titu Maiorescu din Bucuresti, unde are multe sectii, printre care si Facultatea de Medicina Dentara, ceea ce cauti tu.Aici ai obiectele ce se studiaza http://www.utm.ro/index.php?module=fcontent&id=25 in fiecare an. Medicina dentara ai sa o gasesti undeva pe la mijloc, cu albastru. Medicina dentara se studiaza 6 ani, spre deosebire de Tehnica dentara care e de 3 ani. Taxa intr-un timp era de 400 de euro, adica vreo 16 milioane si ceva, insa nu stiu daca s-a marit anul asta 2009/2010, sau daca se va mari de la anul, sau daca se va mentine.Eu zic sa suni la secretariat sa intrebi sau sa mergi pana acolo: Telefon: +4021. 325. 14. 16; +4037. 271. 09. 64 (aceste telefoaane sunt special create pentru sectia medicina dentara), iar adresa e : Bucureşti, str. Dâmbovnicului, nr. 22, sector 4, cod poştal 040441. Si sa iti dau si niste emailuri: medicina@utm.ro, medicina. dentara@utm.ro şi tehnica. dentara@utm.rode la sectia. Aceasta meserie, de dentist, sau de tehnician e foarte cautata si foarte bine platita. Felicitari!

2 răspunsuri:
| Misha_1025 a răspuns:

Sincer iti spun ca nu conteaza cu cit s-a intrat la medicina dentara! conteaza ca tu sa inveti pentru ca daca ni sti prea multe nici pacienti nu ai, nu ai pacienti...nu ai bani, nu ai bani... te gindesti la anii de facultate cind puteai si aveai posibilitatea sa inveti!
Sincer iti spun eu mi-am dintii din fata-sus, de la canin la canin, si lucrarea dentara + mina doctorului a fost de rahat pentru ca de un an juma limba mea e zgiriata si... as prefera sa fiu stirb.
Po sa spun ca docturul avea cam 55-60 ani si ar fi trbuit sa fie mai, mult mai, pregatit.
Deci! "invatati, invatati si iar invatati"!
P. S.
Cind termini vrau sa-m repari tu dintii, daca vei tine cont de sfatul meu.
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La titu maiorescu taxa la tehinca dentara in primul an e de 3150 EURO...si banuiesc ca si la med dentara e la fel