| BadGirL17 a întrebat:

Buna!
spuneti-mi va rog cum pot sa cuceresc un baiat?

Răspuns Câştigător
| LifeIsColour a răspuns:

Buna,ar fi fost mai bine daca specificai si varsta baiatului respectiv.In fine, eu incep prin a-ti spune ca dragostea este un sentiment involuntar si sunt de parere ca ar trebui sa vina de la sine, atat din partea fetei, cat si din partea baiatului.Nu este nevoie de prea mari eforturi pentru a-l face sa se indragosteasca de tine, dragoste cu sila nu se poate si daca el pana acum nu ti-a dat niciun semn, nu ti-a dovedit ca te place, nu esti tu cea care trebuie sa faca primul pas.Gandeste-te ca,in orice relatie,baiatul ar trebui sa fie cel cu initiativa,nu fata,altfel relatia respectiva nu o sa functioneze pentru ca intotdeauna vor fi oameni care vor incerca sa intervina,iar daca ambii parteneri nu au incredere unul in celalalt,acest lucru va fi mai presus de sentimente. Daca tu iti doresti cu adevarat sa-l cuceresti,te poti ocupa mai mult de tine,de aspectul tau fizic,asta daca nu o faci deja indeajuns,imbraca-te cat mai frumos,dar nu provocator,fii tu insati,nu iti aplica machiaj din abundenta,ci aplica unul cat mai natural,mai putin vizibil,fa-te frumos la par,ai o atitudine cat mai respectuoasa si incearca sa-ti faci prieteni din clasa lui, asta daca invatati in aceeasi scoala/liceu. Daca nu, stai mai mult timp in preajma lui, intreaba-l de vorba cand va intalniti si renunta la timiditate, e normal sa fii putin jenata in astfel de situatii.Cam astea sunt sfaturile mele, nu uita, cel mai important lucru este sa fii tu insati si sa nu incerci sa te schimbi doar pentru a-i face lui pe plac, important este sa te placa asa cum esti tu, nu pentru ceea ce vrei sa pari. Sper ca am fost de foloshappy. Succes!

3 răspunsuri:
| TheRealDaniel a răspuns:

Fii tu insuti nu incerca sa-l impresionezi, nu te face cumva de ras... Baga-l in seama, vorbeste deschis cu el, arata-i ca tii la el. in timp te va placea pentru ceea ce esti, nu-l poti face imediat sa se indragosteasca de tine, depinde de personalitatea fiecaruia.

| Piticoot18 a răspuns:

Nu exista un "ghid" special pentru asta..si daca exista nu sunt valabile mereu. Fii tu insuti! Un baiat apreciaza daca esti sincera, deschisa, amuzanta. poate si mai vorbareata (depinde de baiat). Bafta! big grin

| SabIsAwesome a răspuns:

Fii tu insuti, incearca sa fii cat mai naturala.