| annnutza20100 a întrebat:

Sti-ti povesti de groaza? La cea mai inspaimantatoare voi da funda!

p. s. astept cel putin 20 de povesti pentru a da funda castigatorului.

1 răspuns:
| Static a răspuns:

Povesti de groaza? hmm, mai intai iti recomand un film daca vrei sa te sperii cu adevarat se numeste Masters of Horor : Jenifer. E cu o tipa blonda, extrem de hidoasa ce se hranea cu carne umana yuk!, in fine, povesti de groaza, erau 2 tineri indragostiti, pe fata o chema Mary iar pe baiat Kevin. Cei doi erau cu masina in luna de miere, calatoareau, aveau chef de senzatii tari! Nu stiu cum, calatorind asa cu masina de nebuni, ajung intr-un loc numit Valea Ororilor. Acolo, au intalnit un mos care l-au luat cu masina pana undeva, mosul i-a intrebat unde merg. Si au aratat in spre acea vale. Cand mosul a vazut s-a speriat, el nu vroia sa coboare acolo, langa Valea Ororilor, si undeva langa un sat cu cateva casute. A oprit masina si mosul se da jos, dar nu pleaca pana nu ii avertizeaza pe tineri, si le povesteste: Directia in care mergeti voi e gresita! Intoarcetiva si plecati cat mai repede. Daca ajungi in Valea Ororilor veti vedea un Stejar batrang, unul singur! Langa stejar e o bana veche. Dca va asezati pe banca si asteptati, va aparea o masina veche. Soferul este o femeie cu masca pe fata. Va va duce la Valea Ororilor. Mary si Kevin nu au luat in seama ce a zis batranul si au plecat curiosi sa vada daca e adevarat. Intradevar au ajuns in locul unde era stejarul, langa stejar era o banca veche si prafuita. Mary nu credea in povestea aceasta, Kevin credea ca e o farsa, amandoi vroiau sa se distreze un pic si sa vada despre ce este vorba. S-au asezat pe banca si au asteptat. Soarele incepe sa apuna, deodata se aude un motor. Pe strada cea pustie se apropia o rabla de masina, foarte veche. Motorul facea un zgomot foarte insuportabil. Masina opreste langa cei doi si portiera se deschide. Soferul era femeia cu masca pe fata. Cei doi, intra in masina si incearca sa intre in vb cu femeia. Aceasta nu scoate un sunet. Cei doi observa ca se inopteaza si deodata masina se opreste. Se coboara si observa ca erau intr-un mic sat, plin de case darapanate si urate, de copaci ciudati si numai morminte. Femeia se coboara si ea din masina si se aporpie de cei doi. Nu zice nimic, isi da jos masca iar Mary si Kevin incep sa tipe! Fata ei era aproape putrezita, era foarte urata si deodata a zis: Bun venit in Valea Ororilor, si a inceput sa rada ca o vrajitoare! Cei doi au luat-o la sanatoasa, si abia dupa aia au observat ca toti sateni din acel oarasel erau ca femeia aceia. Erau toti ca niste mumi, zombi! Femei, Oamnei, copii, cadavre umblatoare, uni ieseau din morminte alti se plimbau printre case, unii se mancau intre ei, ce oribil! Mary si Kevin alergand fara oprire, au cazut intr-o vale si s-au rastogolit pana ce au ajuns jos. Kevin se ranise grav la picior iar Mary la cap. Insa cei doi vazuse ca acolo unde erau ei se aflau cadavrele a multor oamnei ce venisera aici, in Valea Ororilor, prea tarziu, zombii in inconjurase, nu aveau scapare, i-au prins i-au legat si i-au servit la cina. Muhaha. e o povese de groaza, fundita?