| Crisstphanhye a întrebat:

Stie cineva cu ce medii(macar estimativ) s-a intrat la cibernetica in 2017 la buget si la taxa?

1 răspuns:
| RainmakerX a răspuns:

9.4 ultima medie de la buget si 9 ultima medie de la taxa
Exista si o sesiune prin septembrie, unde sunt scoase la concurs locurile ramase libere caci anumiti elevi pun optiunea asta ca varianta 2 in caz ca nu iau admiterea la poli sau unibuc.

In sesiunea a 2-a de admiteri mediile sunt cu vreo 0.2 mai mici de obicei, adica undeva la 8.8 minim. Tinand cont ca bacul de anul trecut a fost ceva mai usor, te poti astepta sa fie medii cu vreo 0.2 mai mici anul acesta, adica sa se intre la buget cu un 9.2 minim aproximativ in prima sesiune de inscrieri.