| qAleexa a întrebat:

Daca am intrat la taxa la ASE, sunt sanse sa se ajung la buget? Vorbesc de cibernetica, am media 9, 55. Stiu ca se vor duce pe la poli si universitate unii, trebuie sa completez vreo cerere sa ma bage pe locurile libere la buget sau ma vor pune automat?

6 răspunsuri:
| GnomUrias a răspuns:

Eu zic ca ai sanse sa intri la buget, asteapta pana se termina cu confirmarile, lista finala este cea importanta, acum sunt doar listele cu toti care au aplicat, majoritatea se vor duce la alte facultati, conteaza doar cei care raman. Cat despre cerere, nu stiu cum este la ase, dar daca esti la taxa, trebuie sa te duci sa confirmi locul platind o taxa de cativa lei ( 300-400 probabil ), care iti vor fi restituiti in toamna daca ulterior vei aparea pe listele de la buget. Succes!

| qAleexa explică (pentru GnomUrias):

Am platit taxa. A fost 20 de milioane

| GnomUrias a răspuns (pentru qAleexa):

La ce facultate ai dat? Daca nu s-au afisat listele finale si esti inca la taxa, inca mai ai sanse.

| qAleexa explică (pentru GnomUrias):

Cibernetica economica. Azi e ultima zi de inscrieri/retrageri

| GnomUrias a răspuns (pentru qAleexa):

La universitate in Bucuresti?

| qAleexa explică (pentru GnomUrias):

ASE