| Acadea07 a întrebat:

Stie cineva in ce perioada incepe vacanta de Paste? Peste tot scrie miercuri, 19 aprilie-1 mai, dar Pastele pica pe 16 aprilie. Au de gand sa ne trimita la scoala luni si marti dupa Paste, sau acelea sunt niste zile libere netrecute?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sunt zile de sarbatoare legala, asa ca nu se socotesc in cadrul vacantei. De fapt vacanta de Paste incepe vineri, 14 aprilie, dupa orele de curs. La fel este si data de 1 mai.

| Acadea07 explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc mult, incepusem sa ma alarmez putin! happy

1 răspuns: