| mazureacruben a întrebat:

Buna, stie cineva la ce se da admitere la facultatea de informatica din Iasi?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Buna!

Te referi la UAIC?

Daca da, citez de pe site-ul respectiv:

"Media de admitere va fi calculată astfel:
- 75% – nota de la Informatică sau Matematică obţinută la Bacalaureat
- 25% – media generală obţinută la Bacalaureat
Pentru programul în limba engleză se va susţine un interviu în limba engleză (probă eliminatorie), notat cu admis/respins.

În caz de egalitate a mediilor generale între doi sau mai mulţi candidaţi, criteriile de departajare sunt următoarele (în ordinea descrescătoare a priorităţii):
-media de admitere, netrunchiată
-nota de la Informatică sau Matematică obţinută la Bacalaureat, care intră în calculul mediei de admitere."

Aici poti sa vezi mai multe detalii: https://www.info.uaic.ro/admitere-2020-studii-de-licenta/

Sper ca te-am ajutat. Numai bine si bafta la admitere! ^_^

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai... informatica thinking

| Gregorio657 a răspuns:

Oral