| EuSiCuMine a întrebat:

stiti ca se apropie revelionu, nu? Eu nu vreau sa-l fac cu familia. Un prieten da petrecere si eu am vb cu ai mei acum vreo 2-3 saptamani. Mama nu a zis nimic dar tata sa inceput sa tipe la mine si a zis ca nu ma lasa. Eu de 2-3 zile tot vorbesc cu mama despre asta si ea ma lasa tata nu vrea. Mama zice sa mai vorbesc eu cu el dar el tipa mereu la mine, ma injura de parca nu as fi copilu lui si imi este frica sa-l mai intreb o data. Mama a vorbit aseara cu el sia zis ca nu ma lasa. Eu chiar vreau sa ma duc la petrecere. Revelionu e o zi importanta si eu nu vreau sa stau cu familia. Mai ales cu tata, nu vreau sa fac nimic cu tata. Mama tot imi zice sa vorbesc cu el dar. parca mi-e frica sa-i spun. Voi ce ati face daca ati fi in locu meu? Plzz, daca cineva imi da un sfat bun care ma ajuta si sa ma lase tata primeste funda + vot.

7 răspunsuri:
| Fllorentina a răspuns:

Buna! eu zic cel mai bine sa te duci sa vobesti cu el din tot sufletul tau, daca el tipa la tine tu vorbeste`i calm. El se comporta asa pentru ca vede ca nu ii dai importanta si vorbesti cu el doar cand ai nevoie de ceva! Vede ca tu tot timpul te duci la mama ta, si atunci normal ca nu ii tot una. Aiki intervine " gelozia", el de asemenea vrea sa se simta parinte si sa iti dea sfaturi, dar tu vezi ca tipa la tine si nu te mai duci si asa tot se continua si nu va mai vorbitzi niciodata! fa tu primul pas, totusi tu esti copilul, el deja este mare, treq prin viata si deja nu mai are nervi (vb vine tongue)

Incearca sa vb cu ei si le explici situatia.
In caz ca esti lenesh/a incearca sa faci ceva sa il impresioneze! ajut ò pe mama ta, oferate voluntarwinking Vei reushi pe parintzi ii impresioneaza gesturile de genu`winking

Bye bye :*, si SUCCES!

SARBATORI FERICITE!:*

| EuSiCuMine explică:

15 ani

| ancaa_1330 a răspuns:

Ce varsta ai? ca sa stiu ce sfaturi sa iti dau :d

| Cookieahjkekdn a răspuns:

Pai cred ca ar trebui sa'i zici ceva de genu asta: am venit sa te intreb ceva dar nu vreau sa tipi vreau sa discutam calmchatterbox si incepi sa'i zici sau neparat trebuie sa te lase ambi parinti?
cred ca daca te lasa unul din ei e de ajunslaughing
succes!:*

| Noname_4239 a răspuns:

Pai eu cred ca ar trebui sa vorbesti frumos cu el, adica sa il mai ajuti si daca nu merge nici asa, roaga-i pe prietenii tai sa vorbeasca cu el sau pe mama ta ar intelege altfel, cred euthinking Succes. Funda?puppy dog eyes

| CrIsTiNeL_8057 a răspuns:

Ba tu esti un obositlaughing) zii si tu lui tac'tu ca e un prost si dai cu matura in cap si ai sa vezi cum a sa te lasewinking

| CrIsTiNeL_8057 a răspuns:

Ddak esti abosit. bai dai si tu in cap lu tac'tu cu o matura sa vezi cum te lasawinkinglaughing))