| didi9596 a întrebat:

Stiu ca poate e ciudata intrebarea, dar sunt genul de persoana care pune mare accent pe parerea altora si nah. happy Cum pot sa fiu mai inaccesibila, adica sa fac baietii sa lupte pentru mine, nu sa ma lupt eu pentru ei? Adica sunt si genul foarte geloasa si posesiva chiar si cu baietii cu care abia daca am o relație de prietenie. Pe deasupra mai sunt si o fire foarte copilaroasa si cred ca de aceea nici nu prea am prieteni baieti. As vrea sa știu cum sa ma comport ca sa par inaccesibila si totodata de treaba, adica sa nu par a fi o fitoasa sau o nu stiu ce diva? Si cum as putea sa fac baietii sa ma placa si sa lupte pentru mine?
Multumesc anticipat! happy
Dau funda. big grin

Răspuns Câştigător
| Mayar a răspuns:

Nu fi asa usor de citit! Schimba-te! Fi dinamica, mereu in schimbare, precum un cameleon.
Lasa-i sa se intrebe zile, luni, poate ani integi, cum esti tu de fapt. Azi arata-le o latura a ta, maine alta, poimaine fa ceva neobisnuit. Nu ii lasa sa ajunga la "Chestia cutare sigur nu o face didi [sau cum sa iti spun?]" Deci nu ii lasa sa te cunoasca incat sa poata baga mana in foc cum ca tu nu vei face sau vei face nu stiu ce lucru. Fii spontana si imprevizibila!
Asta le plac baietilor - sa fie o provocare sa cunoasca o fata, in fiecare zi sa afle ceva nou Stiu, pentru noi e o porcarie si o corvoada cu chestia asta cu ''misterul'' si greu de citit, devine obositor, dar noh, mai fa si tu macar din cand in cand un pic de misto de ei big grin Sa te simti si tu bine, nu doar ei.

1 răspuns:
| RainmakerX a răspuns:

Hey! Nu mai fii foarte copilaroasa (am spus foarte,este bine sa fii copilaroasa dar doar intr-o anumita masura) Fii tu insati si mai presus de asta incearca sa fii frumoasa in orice situatie. Nu intra tu in vorba cu ei, trateaza-i cu indiferenta ca sa ii faci sa tanjeasca dupa tine.
Stii cum se zice "Fiecare vrea ce nu poate avea", nu? Gasesti tu pe unul mai de treaba care sa te trateze ca pe o doamna (vorba vine, stii unde bat, adica sa te trateze bine).
Deci fii frumoasa si nu le raspunde tuturor maimutelor ce sunt in cautare de parteneri. Sper ca nu te-am jignit si ca ai inteles unde bat.De asemenea, nu te imbraca provocator intrucat o sa ajunga sa se lupte pentru tine doar o multime de baieti superficiali, ce nu au prea multa minte si care nu o sa te trateze foarte bine. Cauta pe cineva potrivit.
Succes!

-Blytz-