| user643890655 a întrebat:

Buna!,sunt a 8 a, acum observ ca au trecut aproape 2 luni de cand a inceput scoala si mi-e frica ca nu stiu nimic pentru examen,imi puteti spune si mie cum sa ma pregatesc pentru examen? La romana sunt praf si pulbere, nu stiu sa analizez o propozitie dar stiu toate fs si partile de vorbire si propozitie si nu numa la romana si la mate, cum incep si de unde? Daca ati trecut prin clasa a 8 a imi spuneti cum este examenul va rog.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pui mana foarte serios pe carte si inveti lectie de lectie, atata la lb romana cat si matematica, ca sa fii pregatita pentru examenul de capacitate.

| BogdyF2001 a răspuns:

Salut! Găsește o profesoară/profesor pentru fiecare materie pe care ai nevoie sa o înveți si faci meditații, atenție este necesar ca acel prof sa inteleaga situația ta, in care te aflii, alt fel nu vei reușii sa înveți de la ei. Si grăbește te că timpul nu te aștepta! Contează sa ai si voința!