| Caracox a întrebat:

Buna. Sunt a 8 a si as dori sa stiu pareri despre licee din Bucuresti, cu profil stiinte sociale/filo, biling engleza de preferat. La simulari iau note mari gen 9, 20 asa ca optez pentru licee care au in jur de aceeasi medie.

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Poate ar trebui sa fii mai specifica si sa intrebi inclusiv pe grupurile de Facebook (pentru multe licee exista grupuri de absolventi) fiindca sunt destule in Bucuresti cu medii mari.Despre atmosfera si orice altceva doresti sa stii poti afla prin primavara cand se organizeaza targul liceelor sau ziua portilor deschise, unde fiecare institutie are un cort cu elevi reprezentanti care iti vor raspunde la intrebari.

Vezi si pe Youtube ce gasesti :
https://www.youtube.com/results?search_query=pareri+licee+bucuresti

Iar aici ai o lista in functie de medii si setezi tu din filtre ce profil doresti etc.
https://www.admitereliceu.ro/......institutii

| Caracox explică (pentru dullcat):

Mersi mult ????????

1 răspuns: