| danutza_1942 a întrebat:

Buna!
Sunt a7 a si nu stiu daca se mai dau testele nationale...sau ceva de genu...
Daca nu...pentru admiterea la liceu ce se va da?

Răspuns Câştigător
| alexa96 a răspuns:

Buna! Nu, nu se mai dau teste nationale.Acum mai nou la sfarsit de gimnaziu(in clasa a8a ) se dau examene unul la romana si unul la mate, bine inteles nu scapam de tezele de la clasabig grin iar in a 8a si la geografie sau istorie cum vrei tu! pupici:*

3 răspunsuri:
| Gabriella_1938 a răspuns:

O sa dai ca un fel de bac sau capacitate ceva de genu`

| emi_8585 a răspuns:

Nu te gandi de acum la ce o sa se dea pana la anul o sa se dea alte legi...admiterea la liceu se face altfel in fiecare an

| angelany a răspuns:

Nu o sa fie teste nationale dar in a8 a o sa fie examene