| Tencalec_Ulmiana_1998 a întrebat:

Ce se dau la testele de intensiv engleza pentru admiterea la liceu?

Răspuns Câştigător
| Valy097 a răspuns:

Http://www.sincaicj.ro/examene.htm download-eaza a doua, e tot ce ai nevoie/s-ar putea da:)

7 răspunsuri:
| Anda1197 a răspuns:

Pentru intrarea la un liceu cu profil bilingv intensiv, examenul la engleza s-a dat deja. poti intra pe acel profil dar fara bilingv intensiv, si da-ca merge bine in semestrul 2 te poti transfera la clasa cu bilingv, dar trebuie sa dai diferente. Eu tot asa am sa fac pentru ca si eu am pierdut examenul. sad

| Valy097 a răspuns (pentru Anda1197):

Noroc cu diferentele! Eu stiu ca profilele cu intensiv si cele bilingv sunt 2 chestii diferite si doar cele bilingv necesita teste..la intensiv se fac 3-4 ore pe saptamana, iar la bilingv 7 ore.

| Mariucaaa a răspuns:

La intensiv nu se da test doar la bilingv se da test big grin

| Valy097 a răspuns:

Eu am dat anul acesta proba scrisa si orala la engleza, dar pentru. clasa de bilingvhappy
Asa stiu ca pentru. clase de intensiv eng. nu e nevoie de teste. Daca vrei iti pot trimite un link cu ce trebuie sa inv., dar (pentru intensiv)nu cred ca ai nevoiehappy

| Tencalec_Ulmiana_1998 explică (pentru Valy097):

OK. Atunci imi trimiti link-ul?

| PlasticMoon a răspuns (pentru Valy097):

Eu m am dus tot la intensiv engleza si mi a spus ca o sa dau o proba sau un test in septembrie :-s

| Valy097 a răspuns (pentru PlasticMoon):

Da,cei de la intensiv vor da la inceputul scolii un test..eu ziceam de testul de la bilingv care s-a dat in maihappy dar oricum nu cred ca ai de ce sa te stresezi. orice nota ai lua nu conteaza la nimic.tot in clasa aia ramai..scuze daca am raspuns prea tarziu tongue

| Valy097 a răspuns (pentru Tencalec_Ulmiana_1998):

Http://www.sincaicj.ro/examene.htm download-eaza a doua, e tot ce ai nevoie/s-ar putea da:)