| MaRiAnAsg a întrebat:

Bună!
Sunt aici adolescenți care vor să-și facă prieteni?
Întreb doar, sincer mă cam plictisesc

8 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Decât să îți pierzi inutil cu oameni goi pe dinăuntru, nu mai bine te-ai ruga lui Dumnezeu?

| MaRiAnAsg explică (pentru Hyperion7):

Aoloo te rog nu-mi spune că ești cv penticostal din ala ce convertește oameni?
Îi respect am și prieteni penticostali sau pocăiți mai știu eu cum se numesc atât timp cât nu-mi spun despre religia lor...și în primul râd tatăl meu este preot, cred casta îți spune destule ce îi adv că nu mă rog foarte mult dar Dumnezeu știe de ce nu o fac...

| Hyperion7 a răspuns (pentru MaRiAnAsg):

Nu sunt.
Atunci alegerea îți aparține! Dar daca oamenii te vor face sa suferi, sa îți aduci aminte de ce!

| MaRiAnAsg explică (pentru Hyperion7):

Și ce pot să fac eu dacă oameni ma fac să sufere? exact nimic
E și viața cum e
Nu vreau să cer informații despre vârstă ta dar ești sau nu adolescenta/adolescent?
Perioada sincer e de rahat și tot o început când mi-o mutat diriginta colegul de bancă și cel mai bun prieten cred bine asta cred eu despre el dar acum mi-am dat seama că nu prea eram prieteni ci el e un fel de bully pentru mine

| Hyperion7 a răspuns (pentru MaRiAnAsg):

Nimic nu trebuie sa faci, daca oamenii nu te suporta, cel mai sigur ești pe drumul cel bun, drum pe care îl vei găsi daca revii la dreapta credință.
Vezi tu, societatea din ziua de azi promovează concepte total satanice.Sunt sigur că încă se mai face mișto pe virgini, pe aia care nu beau alcool, nu se droghează și așa mai departe, iar faptul că le faci lor pe plac, adică fac ce fac și ei, e ca și cum ți-ai da foc singura "
Chiar în biblie spune că "Cine îşi face mulţi prieteni, îi face spre nenorocirea lui, dar este un prieten care ţine mai mult la tine decât un frate. (Proverbe 18:24)"
Viața nu e dreapta pentru nimeni,in caz că la asta te gândești,nici eu,nici alții nu avem o viața ușoară, pentru că așa e viața,plina de încercări.
Sa zicem că am trecut de curând prin aceasta etapa,deci știu cum e sa fii ignorat, luat în râs, lăsat singur și așa mai departe.
Legat de chestia asta cu mutatul, vorbește cu diriginta, nu cred că e o femeie nebuna sa nu te asculte și rezolvi situația rapid și simplu.
Alte variante sunt destul de complexe și îți fac mai mult rău.

| MaRiAnAsg explică (pentru Hyperion7):

Mulțumesc că ai citit și răspuns
Ce e adevărat ca cam toți fac mișto de tine dacă nu înjuri și asa mai departe dar sunt și copii foarte okk
Ce sa mai spun de prietenul meu cel mai bun efectiv zilele astea e ca un jeg la propriu scuze limbajul eram ca frați efectiv ca și cum trăiam împreună parcă în aceeasi casa și dintr-o dată nu mai vorbește cu mine nu mai sta cu mine adică mai pe scurt înainte eram de bedespartit acum nici nu se mai uita la mine nu înțeleg daca i-am greșit eu cu cv sau habar n-am da asta nu justifica cum se comporta când încerc sa vb cu el spune taci sau ma înjură se comporta ca un adevărat JEG! eu țin mult la el da se pare ca el nu efectiv eram de dimi de la scoala până la 8.30 împreună și acum ce? nimic sta cu alta fată și înainte îmi mai și zicea ca nu prea o suportă ca I se pare ca e prosta și asa mai incolo, oricum el nu qre șanse cu ea, ea are iubit și el nu se ridica la standardele ei
da acum aia e fie ce o fi oricum o sa îi para rău că vara ea nu iese cu el sigurat

| sammie a răspuns:

Cauta pe discord, snapchat sau Instagram prieteni, aici este site de sfaturi.

| MaRiAnAsg explică (pentru sammie):

Ik dar eu doar am întrebat frate
Nu am platforme de genu am avut dar pier prea mult timp pe ele așa că am renunțat să le mai folosesc