| 11vladutz90 a întrebat:

Sunt băiat, am 15 ani și vreau să intru la Liceul Teoretic Ovidius din Constanța, Profil Mate-Info! Am media corespunzătoare, însa nu stiu ce ore se fac! Mă puteți ajuta?

4 răspunsuri:
| buzeduulci a răspuns:

Mate-> 4 ore pe saptamana.
info: 3 ore
fizica 2 ore
chimie 2 ore
romana 3 ore
logica/psihologie/filozofie/antreprenoriALA/economie 1 ora
religie 1 ora
franceza 2 ore
en 2 ore
bio 2 ore
sport 2 ore pana in aXIa
istorie: 1 ora
geogra: 1 ora
desen 1 ora la 2 saptamani.
muzica : 1 ora la 2 saptamani

teza la bio/fiz/ch + teza mate+ teza info+teza mate

funda? te roooogggpuppy dog eyes

| DianaScorpio a răspuns:

Depinde daca profilul e cu info intensiv sau cu engleza intensiv. Daca e primul caz, atunci vei face 4 ore de info pe saptamana si 2 ore de engle. Daca e al doilea caz, atunci vei face 4 ore de engle pe saptamana, si 1 sau 2 de info.
Iar in rest: mate 4 ore, fizica 3 ore, chimie 2 ore, bio 2 ore, romana 4 ore, logica 1 ora, germana/franceza 2 ore, isto 1 ora, geogra 1 ora, sport 1 ora, religie 1 ora.
Desen si muzica, ori faci separat timp de 1 sem una, iar in celalalt sem cealalta, ori asa cum s-a spus si mai sus 1 ora la 2 saptamani.

Astea ar fi numarul de ore la materii pentru clasa a 9-a, mai departe se mai schimba, unele chiar radical din clasa a 11-a.

| DianaScorpio a răspuns:

La stiinte sociale nu stiu sa iti spun cu exactitate. Insa daca nu esti "prieten" cu matematica, nu te sfatuiesc sa dai la mate-info.

| 11vladutz90 explică:

Dar la științe social...ce ore sunt?