| KiraKage a întrebat:

Daca vreau sa mă mut la alt liceu ce trebuie sa fac. Sunt interesat să mă transfer la liceul Teoretic Ovidius din Constanța pe mate-info, dar habar nu am in ce consta procedura.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi,dacă ești deja la un liceu cu profil mate-info, probabil că o să te bage direct dacă ai o medie bună la sfârșitul clasei în care ești tu.
Eu sunt din Constanța și am auzit că la Ovidius e greu(așa am auzit, nu știu).

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă ești pe științe sociale, de exemplu, o să dai examen de diferențe la matematică, oricum nu-i mare lucru. Dacă părinții tăi cunosc un profesor de-acolo nici nu se mai uită pe ce ai scris tu. laughing

| KiraKage explică (pentru anonim_4396):

E ca la puscarie, dar macar acolo colegii chair sunt ok laughing)). Adica nu prea vezi bombardieri sau fitosi din aia naspa. As alege mai mult un colectiv ok si cu profesori nu prea ok decat unul cu colegi naspa si cu profesori buni.

| KiraKage explică (pentru anonim_4396):

Oricum, sunt deja la mate-info. Acum si cu pandemia nu o sa fie o problema asa mare notele.