| anonim_4396 a întrebat:

sunt clasa a 8-a si as vrea sa dau la liceu la profilul mate info, intensiv eng. dar trebuie sa dau un test la eng si daca iau peste 5 intru. daca nu nu intru.deci as vrea si eu niste exemple de exerciti care se dau la test(cine este la profil cu intensiv eng). va rog mult:d:X.

Răspuns Câştigător
| Alex0194 a răspuns:

Eu stiam ca trebuie sa iei 6, dar in proportie de 80 la suta il trec sau mai multi. Este simplu, iti da o lista cu intrebari grila cu a,b, c, d foarte simle cu alegi pronumele, verbul etc si la oral iti da o foicica cu text scurt si cateva intrebari scurte pe baza textului