| Biia_7064 a întrebat:

sunt clasa a8a si inca nu stiu ce profil sa aleg la liceu.as vrea sa intru la filologie dar pe de alta parte as vrea si la un liceu cu profil de actorie (in Bucuresti). am cautat pe net dar am vazut ca e doar liceul "Dinu Lipatti". si eu nu prea stiu cine stie ce muzica.de fapt nu stiu deloc.imi poate da si mie cineva un sfat? multumesc anticipat happy

2 răspunsuri:
| TheyCallMeMeredith a răspuns:

Si mie imi place actoria, dar liceele nu cred ca merita pentru ca e parcursul a 4 ani iti poti schimba opinia despre actorie, poti sa te hotarasti ca vrei sa urmezi o facultate ce nu are legatura cu actorie. Asa ca te'as sfatui sa optezi pentru Filo

Daca crezi ca esti foarte talentata si chiar doresti sa urmezi actoria cu orice pret, atunci urmeaza-ti visul, dar daca nu esti sigura pe tine in legatura cu ceea ce ai vrea sa faci in viitor, atunci opteaza pentru Filo.

| Aaavil a răspuns:

Nu stiu, si pe mine m-a atras actoria cand am ales licee da nu merita, adica sincer majoritatea actorilor care au sub 20 de ani si fac deja intr-un an cea cea faci intr-o viata nici n-au terminat liceu care e ca scoala generala in america. Bagate la Filologie, macar acolo nu faci o decizie substantiala si limbile te ajuta si la actorie daca vrei sa te apuci de asta dupa aia, singura specialitate care merita sa faci din liceu e Informatica daca te stii, in rest nu prea cred ca ai sanse