| emanulea a întrebat:

Buna ...sunt cu un baiat de 3 luni jumate si acum o saptamana am aflat ca a luat bicicleta cuiva si a vandut-o iar propietarul bicicletei a facut o reclamatie la politie si .in fine deci ideea e ca el si-a facut probleme cu politia si a vorbit cu mine si eram singura care aflase nici mama lui nu stia si m-a rugat sa-l ajut k niste bani si nu am putut sa cer de la parinti atatia bani si el s-a suparat pe mine si un timp nu a mai vb cu mine s-a dus la politie am aflat ca reezolvase si in seara cand a intrat pe mess l-am intrebat ca ce mai face si nu mea raspuns si a iesit de la mine si nu inateleg care e vina mea eu ce am facut gresit? care e problema lui? dupa o saptamana a intrat pe mess si a intrat la mine m-a intrebat ce mai fac si dupa aia na mai zis nimic eu ce sa mai inteleg? sunt foarte confuza si as vrea parerea voastra va rog ajutati-ma k ioi tin mult la el da nu inteleg cu ce gresesc oare...

Răspuns Câştigător
| missabsinth a răspuns:

Bunahappy
parerea mea k tu nu ai gresit cu nimic... si nu trebuie...sa te simti vinovata...fiecare trebuie sa raspunda pentru faptele lui...nu e k si cum nu ai vrut sa-l ajuti...ci pur si simplu...nu ai putut...winking. tu trebuie sa vb q el... p tema asta.pentru k degeaba...iti spunem noi k tu nai gresit q nimic... daca din comportamentul lui intelegi... k da...
intrebal... daca s-a suparat... spune-i. k daca puteai il ajuta-i...intreaba-l...c sunteti acum...prieteni...iubiti...intrebal.tot c vr... ca sa nu mai fii confuzahappy
ai grija d tine:*

6 răspunsuri:
eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Nu e vina ta... a incercat sa profite pe urma ta.Adica voi sunteti de 3 luni impreuna...nu sunteti casatoriti de ci nu aveti asemenea obligatii unul fata de celalalt.De unde si'a imaginat el ca faci rost de bani? Doar nu esti pe salar...eu zic ca dupa faza asta tu ar trebui sa fii cea suparata.

| emima a răspuns:

Buna emanuela
duupa parerea mea tu nu esti de vina cu nimic doar ca in sinea lui cred ca l-ai dezamagit ca nu iai facut ost de suma respectyva lasa-l poate o sa-i treca daca suferi atat de mult de-i mesaje pe mess si eplica- totul da in acelasi tymp nu fi naiva daca tot nu vrea a trebui sa-l lasi in pace sa nu te bage si pe tine la belele cu politya nu fi naiva daca vezi ca tot nu vrealasal in pace si uita de el ca sa nusi bata joc de tine
mult succes pooop

| denisa_4752 a răspuns:

Pai nu cred ca a procedat corect! trebuia sa inteleaga ca nu ai avut cum sa l ajuti in acel moment.cred ca cel mai bine e sa l intrebi care e problema lui! macar sa te lamureasca si pe tinehappy

| maria91r a răspuns:

NU ai gresit cu nimic! daca tinea atat de mult la tine nu te implica.nu iti cerea bani. apoi se mai si supara.eu cred ca a vrut sa te foloseasca, iar cand a vazut ca nu-i merge te-a dat *****.parerea mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate el se gandea ca u o sa il ajuti ...nu stiu ce sa iti spun thinking In fine. u nu ai gresit cu nimica pentru ca in pr rand nu este problema ta in al 2 rand nu ai de unde sa faci rost de atatia bani (cat trebuie el sa plateasca)...nu stiu asta e parerea mea

| redsummer a răspuns:

Daca te iubeste se va intoarce.Incercati sa purtati o confersatie si explica-i ca nu puteai sa ceri banii parintilor, spune-i ca tii la el sau simti ceva pentru el.