| Floarepestrita123 a întrebat:

Buna,sunt cu un baiat de aproape 4 ani relația noastră a fost perfecta pana intr-un anumit punct când el a început sa se schimbe sa imi promita ca se schimba dar nu o face,de multe ori m-am gândit sa renunț dar nu înțeleg de ce nu am putut sa o fac, când ne vedem imi e dor de el, dar mereu face ceva și da cu bâta in balta pe românește, face mereu ceva ca sa arate ca el e cocosul in relatie, dar eu cred ca ar trebuie sa fie 50 50, ca nu mai suntem pe timpuri. Suntem de mici impreuna și am ajuns in punctul in care da îl iubesc dar am obosit nu stiu ce sa fac pentru a-l schimba in bine, sa fie băiatul bun de care m-am îndrăgostit.Este foarte răutăcios in ultimul timp, noi nu eram asa.Mereu comentează mult orice as face comentează,iar când ii zic gata hai sa o terminam ca nu mai merge începe sa zică ca nu ca ma iubește mult,ca nu mai face ca se schimba ca nu poate sta fără mine, etc
Vreau o părere va rog, ce ați face voi sau ce credeți ca este de făcut …. sunt cu moralul la pământ?

Răspuns Câştigător
| Hyperion7 a răspuns:

Nu poți schimba oamenii, oamenii nu se schimbă, probabil ce ai observat tu la început era doar o fațetă sau poate omul nu te mai vrea în viața lui și încearcă cumva sa te scoată într-un mod mai subtil din viața lui... poate fi și asta o varianta din moment ce va învârtiți in cerc.
Și da, nimeni nu merita sa fie tratat așa, NIMENI! încearcă să treci peste și dacă nu-ți poți găsi pe altcineva, fă ceea ce-ti place, va veni și momentul tau
Daca după atâtea eforturi și chestii și el tot îți întoarce spatele, sigur e ceva in spate, dar ce o fi ..asta numai el știe.
E dureros sa pățești chestii de gen, dar in adolescenta de obicei pierzi... oamenii din perioada asta fiind trecători...
Dar asta nu ar trebui sa te descurajeze.Fiecare are umbra sa, nu te lasa distrusă doar pentru simplul fapt că nu-ti mai vorbește sau că se comporta urât cu tine, încearcă să vezi partea plina a paharului, macar știi ce ii poate capul de pe acum și că n -ai descoperit în momentul în care poate v-ați fi căsătorit.Crede-ma,mai bine renunți, îți va face bine!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Am vesti proaste pentru tine: un om NU se poate schimba niciodata, fiindca nu exista asa ceva, fiind in firea, caracterul si mentalitatea lui intiparite acestea caracteristici, dar se poate preface ca s-a schimbat, pana trece primejdia si apoi revine la acelasi dinainte.

Sfatul meu este sa-ti cauti alt baiat, fiindca la asta nu ai ce sa schimbi si nici viitor nu poti avea cu el.

| Catrice a răspuns:

Sa accepți ca oamenii se schimbă și sa treci peste.