| oAnonim a întrebat:

Azi am fost la iubita mea, la ora asta am venit acasa si cei care stiu precedenta intrebare, am vorbit cu ea in legatura de chestia aia si cu comportamentul ei la scoala (ca se poarta mai indiferent si rece) si a zis ca o sa se schimbe, ca ii spusesem "daca vrei ne putem desparti eu asa sunt asta e genul meu iubesc mult" si a zis ea "cum sa ne despartim e ultimul lucru la care ma gandesc iubesc genul tau" (e prima relatie pentru amandoi, parintii nostri sunt cei mai buni prieteni pentru noi, vorbim foarte deschis despre orice) si a spus ca o sa se schimbe cu comportamentul ei. acum sa vedem daca tine de data asta. ca s-a mai intamplat si era doar o schimbare pentru cateva zile... sa vedem daca chiar se schimba si se poarta cum trebuie fara sa se dea mare in fata fetelor, si i-am spus ca nu mai ne vedem in nicio pauza la scoala(incepem la 2 terminam la 7:30) si ca daca chiar vrea sa ne vedem in ziua respectiva, ne vedem dupa ore(eu o voi conduce acasa), ca nu am nevoie de "spectatori invidiosi" care sa se uite la noi cand suntem impreuna, faza e ca eu sunt si gelos oarecum pe unii colegi din clasa de la ea, si imi vine sa ii iau la bataie pe aia dar eu sunt a 10a si aia a 9a si nu imi place sa ma iau de cei care nu imi sunt egali sau mai mari ca mine, demonstrez ca sunt un las sa ma iau de altul mai mic din cauza ca sunt eu gelos. Ea mi-a spus ca nu am dc sa fiu gelos ca ea ma iubeste pe mine, tine la mine, nu ii este genul sa faca chestia aia, si ca in timp ce era cu mine i s-au mai oferit relatii de la baieti si le-a refuzat pe toate(urmeaza maine sa ma iau de toti baietii care i-au spus asta, 2 de la a11a si 1 de a 10a) Sper ca relatia sa fie super ok si cand nu suntem doar noi 2 impreuna(la mine acasa sau la ea acasa) i-am spus ca trebuie sa arate ca ma iubeste mereu nu doar cand suntem doi, asta include si la scoala sau cand este cu prietenele, cateodata ma simt pe locul 2 si prietenele ei pe 1 si ea a spus ca nu este adevarat, si i-am zis mereu cand imi zice te iubesc eu ii spun ca vreau fapte, sper sa fie totul ok, azi s-au implinit si 5 luni de cand suntem impreuna, o iubesc mult

2 răspunsuri:
| GeorgyGirl a răspuns:

Waw... 5 luni bravo! dar totusi nu stiu ce sa zic...nu vreau sa te dezamagesc am si eu o relatie de 6 luni si iubesc la fel de mult ca tine dar stiu sigur ca si el ma iubeste, stiu ca nu e bine ca spun asta dar de ce il cred ca, chiar ma iubeste? pentru ca am vazut ca si-a lasat pana si prietenii pentru mine si sunt fericita ca tine la mine dar intr-un fel ma simt aiurea uneori ca nu vreau sa se ajunga la vorbe ca din cauza mea nu mai vorbeste cu nimeni, deci ce vreau sa spun e ca totusi prietena ta daca te iubeste nu trebuie sa isi lase prietenii pentru tine trebuie sa se imparta si pentru. tine si pentru. ei dar totusi nici sa faca cum spui tu ca in fata lor te face sa te simti pe locul doi si ca se poarta altfel, nu vreau sa te supar dar poate ca te tine doar pentru faptul ca vrea sa se mandreasca, ca are o relatie cu un baiat mai mare ca ea, sau nu stiu cum esti tu dar poate ca estio si prea frumos pentru ea totusi poate tine la tine dar nu indeajuns ca sa vrea sa arete in fata prietenelor asta de teama sa nu creada ele ca tu o domini pe ea, ca ea, iti spun toate astea pentru ca am avut numai relatii lungi 2 ani, 3 ani, 9, 10 luni si am trecut prin ce treci tu acum, stiu cum te simti si iti spun ca daca nu iti poti da seama ce vrea de la tine si daca chiar te va pretui in viitor ea o sa faca ce vrea din tine. nu spun ca (daca)vei ramane cu ea pentru ca esti tanar dar macar pe parcursul relatiei voastre meriti sa fi fericit daca o iubesti asa mult din cate ai spus. Sfatul meu, cand veti fi doar voi din nou spune-i ca i spui pentru ultima daca ca daca nu se schimba va despartiti si gata pentru ca daca de pe acum incepi sa faci asa eu nu vreau sa continui poveste si mai incolo si sa fie doar certuri, eu vreau o relatie fericita si sa simt ca sunt iubit nu doar sa imi imaginez! daca chiar te iubeste si i pasa o sa faca asta pentru tine de frica sa nu te desparti de ea dar daca nu inseamna ca pentru ea la 5 luni e prea devreme sa poata iubii si are nevoie de timp sau nu vrea decat sa se distreze si sa se laude pe la prieteni cu tine. bafta! astept sa va ce se intamplahappy

| mirelushhh a răspuns:

Eu ceea ce am inteles de aici este faptul ca tu nu te simti sigur pe aceasta relatie si pe sentimentele ei
Daca ea este mai rece cu tine in fata prietenelor ei PENTRU MINE inseamna ca ii este rusine cu tine. O relatie nu poate fi OK doar cand sunteti doar voi 2 inchisi in casa
Iar despre faptul ca este curtata ar trebui sa fi mandru( inseamna ca ai o pritena foarte draguta) atata timp cat ea nu da curs flirturilor care vin din partea baietilor STAI LINISTIT
Ian cazul in care continua sa fie rece cu tine in fata prietenelor ei... nu are rost sa continui